Annihilation Team

Everyone Dies...And we mean EVERYoNE
 
HomePortaleПрашања/ОдговориБарајРегистрирајте сеЧленовиЧленски групиВлез

Share
 

 Smena vo 4kings

Go down 
АвторПорака
CARLITO
Почесен член
Почесен член


Број на мислења : 58
Age : 29
Location : Negotino
Registration date : 2008-09-04

Smena vo 4kings Empty
ПишувањеПредмет: Smena vo 4kings   Smena vo 4kings Icon_minitimeПет Сеп 05, 2008 1:30 pm

Иако тимот само што се оформи, после квалификациите за WCG, од финската екипа на 4Kings си заминаа Joona 'natu' Leppanen и Tomi 'toomi' Ludahn. Наместо нив ќе ги гледаме новите играчи Otto 'danzer' Dimitrow и Jirka 'jigetus' Ryhti кои претходно играа за Elukkaveljekset Gaming Club (EGC), екипа која го освои 4-тото место на квалификациите.4Kings во плеј-офите загуби од моментално најдобрата финска екипа и 9-ти во светот (според последното рангирање на ZoneRank.com) Roccat на 2-те мапи, de_inferno и de_nuke со 14-16 и 11-16. Потоа тимот играјќи за трето место ги победи EGC во многу неизвесен натпревар, 16-5 на de_train, 6-16 на de_nuke и 16-14 на de_inferno.Тимот на 4Kings:- Tomi 'lurppis' Kovanen

- Janne 'Kuppi' Kuparinen

- Matti 'SPIKEONE' Jarvinen

- Otto 'danzer' Dimitrow

- Jorka 'jigetus' Ryhti
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Smena vo 4kings
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Annihilation Team :: Игри :: Counter-Strike-
Отиди до: