Annihilation Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Annihilation Team

Everyone Dies...And we mean EVERYoNE
 
HomePortaleБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Transfers

Go down 
4 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:26 am

Ovde mozete da pishete za najnovite transakcii ( transferi ) koi se slucuvaat shirum svetot ...
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:30 am

УШТЕ ЕДНО ГОЛЕМО ЗАСИЛУВАЊЕ НА ПРАГОТ НА ПАРИСКИОТ КЛУБ

И Макелеле доаѓа во ПСЖ

Довчерашниот француски репрезентативец Клод Макелеле денеска или утре треба да потпише договор со ПСЖ откако доби "одврзани" раце од Челзи да си бара нова средина. Според информациите на Л'екип, искусниот фудбалер има уште една година од договорот со "сините", но новиот менаџер Луис Фелипе Сколари му соопшти дека не е во неговите планови за претстојната сезона. По две години во Селта, три во Реал Мадрид и пет во Челзи, 35-годишниот последен играч за врска има можност да се врати во домашното првенство и тоа во третиот клуб по Нант и Олимпик Марсеј.

ПСЖ на Макелеле ќе му понуди четиригодишен договор за кои би заработил колку во Челзи за една сезона, но со оглед на неговата возраст не ни можеше да помине подобро од финансиски аспект. Тоа значи дека за четири години фудбалерот ќе добие пет милиони евра, а две од нив ќе помине како играч и уште две како тренер. Добро за парискиот клуб е и тоа што ќе го добие Макелеле како слободен играч со оглед на тоа што Роман Абрамович комплетно го ослободи од последната година од договорот.

Макелеле би бил уште едно големо засилување за ПСЖ во летниот преоден рок по Лудовик Жули кој потпиша во петокот и Стефан Сесењон. Со "светците" потпиша и Лилиан Турам, но тој најверојатно ќе ја заврши кариерата откако докторите му открија срцева аномалија.
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:30 am

И ПОКРАЈ ПОНУДАТА ОД ЧЕЛЗИ ОД 100 МИЛИОНИ ЕВРА

Милан не го продава Кака

Претседателот на Милан, Силвио Берлускони отфрли каква било можност неговиот клуб летово да го продаде Кака во Челзи без оглед на големите пари што раководството на "сините" ги нуди за бразилскиот фудбалер. Во саботата Челзи исперати понуда за Кака во висина од 100 милиони евра што можеше да биде најголем трансфер во историјата на фудбалот. Индициите дека Милан се двоуми и размислува за тоа да го продаде својот најдобар фудбалер беа неколку. Прво, Кака се налути бидејќи Анчелоти не му дозволи да настапи на Олимписките игри во Пекинг, а потоа неговиот агент Диого Кочо изјави дека има проверени информации како Милан малку се подзамислил на богатата понуда од Челзи за неговиот клиент. Меѓутоа, по разговорот со Берлускони, во текот на вчерашниот ден со изјава излезе Адриано Галијани кој само потврди дека Кака не е за продажба и дека идната сезона со Роналдињо ќе го сочинува најдобриот тандем во Серија "А".

"Кака не оди никаде, тој не е за продажба. Кога можевме лани да ја одбиеме богатата понуда од Реал Мадрид, можеме и сега да го одбиеме Челзи. Вистина е дека имаме конкретна понуда од Челзи, но не е мое да зборувам за цената која се подготвени да ја платат за него. Сеедно, Кака останува кај нас, исто како и Сидорф", рече Галијани.

Кака има 26 години и договор со "росонерите" на уште пет сезони така што ако Милан не сака да го продаде, нема шанси летово да го напушти Сан Сиро.

Пато: Со Рони и Кака ќе освоиме с$

Младата бразилска ѕвезда Алесандро Пато смета дека со доаѓањето на Роналдињо, Милан е посилен од кога било досега. Според младиот напаѓач, неговите сонародници се двајца од најдобрите светски фудбалери во моментов.

"Со овој тим можеме да го победиме секој тим во светот. Кака и Роналдињо се одлични фудбалери и двајцата имаат различен стил на игра. Рони повеќе може да делува странично, а Кака по средината на теренот. Многу ќе ми биде лесно да постигнувам голови со вакви фудбалери", рече Пато.

Младиот талент на бразилскиот и светскиот фудбал дојде во Милан минатата зима од Интернационал за 22 милиони евра. На само 18 натпревари за "росонерите" постигна девет гола и покажа дека има голема иднина, а и Милан со него.
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:37 am

Date Player From To Status Type
21/07/2008 C. Makelele Chelsea PSG Confirmed Free Transfer
19/07/2008 E. Omozusi Fulham Norwich Confirmed Loan
19/07/2008 D. Stefanovic Fulham Norwich Confirmed Full Ownership
18/07/2008 D. Kitson Reading Stoke Confirmed Full Ownership
18/07/2008 S. Carson Liverpool West Bromwich Confirmed Full Ownership
16/07/2008 Péter Halmosi Plymouth Argyle Hull Confirmed Full Ownership
16/07/2008 T. Warner Fulham Hull Confirmed Full Ownership
16/07/2008 G. Boateng Middlesbrough Hull Confirmed Full Ownership
16/07/2008 Aliaksandr Hleb Arsenal Barcelona Confirmed Full Ownership
15/07/2008 Kapo Birmingham Wigan Athletic Confirmed Full Ownership
15/07/2008 Marek Cech Porto West Bromwich Confirmed Full Ownership
15/07/2008 J. Pantsil West Ham Fulham Confirmed Full Ownership
15/07/2008 B. Zamora West Ham Fulham Confirmed Full Ownership
15/07/2008 Gilberto Silva Arsenal Panathinaikos Confirmed Full Ownership
12/07/2008 P. Crouch Liverpool Portsmouth Confirmed Full Ownership
11/07/2008 D. Guthrie Liverpool Newcastle Confirmed Full Ownership
11/07/2008 S. Nasri Marseille Arsenal Confirmed Full Ownership
11/07/2008 Robbie Fowler Cardiff City Blackburn Confirmed Full Ownership
11/07/2008 Diego Cavalieri Palmeiras Liverpool Confirmed Full Ownership
10/07/2008 K. Gilbert Arsenal Leicester Confirmed Loan
09/07/2008 S. Sidwell Chelsea Aston Villa Confirmed Full Ownership
09/07/2008 Slobodan Rajkovic Chelsea Twente Confirmed Full Ownership
09/07/2008 A. Granqvist Wigan Athletic Groningen Confirmed Full Ownership
09/07/2008 Kevin Phillips West Bromwich Birmingham Confirmed Free Transfer
07/07/2008 A. Cole Sunderland Nottingham Forest Confirmed Full Ownership
04/07/2008 Graham Dorrans Livingston FC West Bromwich Confirmed Full Ownership
04/07/2008 Toni Kallio Young Boys Fulham Confirmed Full Ownership
04/07/2008 D. Digard PSG Middlesbrough In Talks Full Ownership
04/07/2008 A. Dossena Udinese Liverpool Confirmed Full Ownership
03/07/2008 Curtis Davies West Bromwich Aston Villa Confirmed Full Ownership
03/07/2008 H. Kewell Liverpool Galatasaray Confirmed Free Transfer
02/07/2008 Greg Halford Sunderland Sheffield Utd. Confirmed Loan
02/07/2008 Jo CSKA Manchester City Confirmed Full Ownership
02/07/2008 Andreas Isaksson Manchester City PSV Confirmed Full Ownership
02/07/2008 C. Fagan Derby Hull Confirmed Full Ownership
02/07/2008 J. Sun Manchester City Sheffield Utd. Confirmed Free Transfer
02/07/2008 Jonás Gutiérrez Mallorca Newcastle Confirmed Full Ownership
02/07/2008 Gianni Zuiverloon Heerenveen West Bromwich Confirmed Full Ownership
01/07/2008 Ben Sahar Chelsea Portsmouth Confirmed Loan
01/07/2008 De Ridder Birmingham Wigan Athletic Confirmed Free Transfer
30/06/2008 Deco Barcelona Chelsea Confirmed Full Ownership
27/06/2008 Daniel Braaten Bolton Toulouse FC Confirmed Full Ownership
27/06/2008 J. Elmander Toulouse FC Bolton Confirmed Full Ownership
26/06/2008 Gomes PSV Tottenham Confirmed Full Ownership
25/06/2008 C. Bocanegra Fulham Stade Rennais FC Confirmed Free Transfer
20/06/2008 G. Little Reading Portsmouth Confirmed Full Ownership
20/06/2008 C. Bocanegra Fulham Stade Rennais FC Confirmed Free Transfer
18/06/2008 J. Riise Liverpool Roma Confirmed Full Ownership
13/06/2008 Aaron Ramsey Cardiff City Arsenal Confirmed Full Ownership
12/06/2008 A. Teymourian Bolton Fulham Confirmed Free Transfer
11/06/2008 M. Bent Wigan Athletic Charlton Confirmed End of Loan
10/06/2008 Zoltán Gera West Bromwich Fulham Confirmed Free Transfer
09/06/2008 D. Rozenhal Newcastle Lazio Confirmed Full Ownership
06/06/2008 Giovani Barcelona Tottenham Confirmed Full Ownership
05/06/2008 David Stockdale Darlington Fulham Confirmed Full Ownership
03/06/2008 L. Carsley Everton Birmingham Confirmed Free Transfer
03/06/2008 Jens Lehmann Arsenal VfB Stuttgart Confirmed Free Transfer
01/06/2008 B. Emre Newcastle Fenerbahce Confirmed Full Ownership
29/05/2008 P. Berger Aston Villa Sparta Praha Confirmed Free Transfer
27/05/2008 Gerard Piqué Man Utd. Barcelona Confirmed Full Ownership
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:38 am

AlkatrazFox напиша:
Date Player From To Status Type
21/07/2008 C. Makelele Chelsea PSG Confirmed Free Transfer
19/07/2008 E. Omozusi Fulham Norwich Confirmed Loan
19/07/2008 D. Stefanovic Fulham Norwich Confirmed Full Ownership
18/07/2008 D. Kitson Reading Stoke Confirmed Full Ownership
18/07/2008 S. Carson Liverpool West Bromwich Confirmed Full Ownership
16/07/2008 Péter Halmosi Plymouth Argyle Hull Confirmed Full Ownership
16/07/2008 T. Warner Fulham Hull Confirmed Full Ownership
16/07/2008 G. Boateng Middlesbrough Hull Confirmed Full Ownership
16/07/2008 Aliaksandr Hleb Arsenal Barcelona Confirmed Full Ownership
15/07/2008 Kapo Birmingham Wigan Athletic Confirmed Full Ownership
15/07/2008 Marek Cech Porto West Bromwich Confirmed Full Ownership
15/07/2008 J. Pantsil West Ham Fulham Confirmed Full Ownership
15/07/2008 B. Zamora West Ham Fulham Confirmed Full Ownership
15/07/2008 Gilberto Silva Arsenal Panathinaikos Confirmed Full Ownership
12/07/2008 P. Crouch Liverpool Portsmouth Confirmed Full Ownership
11/07/2008 D. Guthrie Liverpool Newcastle Confirmed Full Ownership
11/07/2008 S. Nasri Marseille Arsenal Confirmed Full Ownership
11/07/2008 Robbie Fowler Cardiff City Blackburn Confirmed Full Ownership
11/07/2008 Diego Cavalieri Palmeiras Liverpool Confirmed Full Ownership
10/07/2008 K. Gilbert Arsenal Leicester Confirmed Loan
09/07/2008 S. Sidwell Chelsea Aston Villa Confirmed Full Ownership
09/07/2008 Slobodan Rajkovic Chelsea Twente Confirmed Full Ownership
09/07/2008 A. Granqvist Wigan Athletic Groningen Confirmed Full Ownership
09/07/2008 Kevin Phillips West Bromwich Birmingham Confirmed Free Transfer
07/07/2008 A. Cole Sunderland Nottingham Forest Confirmed Full Ownership
04/07/2008 Graham Dorrans Livingston FC West Bromwich Confirmed Full Ownership
04/07/2008 Toni Kallio Young Boys Fulham Confirmed Full Ownership
04/07/2008 D. Digard PSG Middlesbrough In Talks Full Ownership
04/07/2008 A. Dossena Udinese Liverpool Confirmed Full Ownership
03/07/2008 Curtis Davies West Bromwich Aston Villa Confirmed Full Ownership
03/07/2008 H. Kewell Liverpool Galatasaray Confirmed Free Transfer
02/07/2008 Greg Halford Sunderland Sheffield Utd. Confirmed Loan
02/07/2008 Jo CSKA Manchester City Confirmed Full Ownership
02/07/2008 Andreas Isaksson Manchester City PSV Confirmed Full Ownership
02/07/2008 C. Fagan Derby Hull Confirmed Full Ownership
02/07/2008 J. Sun Manchester City Sheffield Utd. Confirmed Free Transfer
02/07/2008 Jonás Gutiérrez Mallorca Newcastle Confirmed Full Ownership
02/07/2008 Gianni Zuiverloon Heerenveen West Bromwich Confirmed Full Ownership
01/07/2008 Ben Sahar Chelsea Portsmouth Confirmed Loan
01/07/2008 De Ridder Birmingham Wigan Athletic Confirmed Free Transfer
30/06/2008 Deco Barcelona Chelsea Confirmed Full Ownership
27/06/2008 Daniel Braaten Bolton Toulouse FC Confirmed Full Ownership
27/06/2008 J. Elmander Toulouse FC Bolton Confirmed Full Ownership
26/06/2008 Gomes PSV Tottenham Confirmed Full Ownership
25/06/2008 C. Bocanegra Fulham Stade Rennais FC Confirmed Free Transfer
20/06/2008 G. Little Reading Portsmouth Confirmed Full Ownership
20/06/2008 C. Bocanegra Fulham Stade Rennais FC Confirmed Free Transfer
18/06/2008 J. Riise Liverpool Roma Confirmed Full Ownership
13/06/2008 Aaron Ramsey Cardiff City Arsenal Confirmed Full Ownership
12/06/2008 A. Teymourian Bolton Fulham Confirmed Free Transfer
11/06/2008 M. Bent Wigan Athletic Charlton Confirmed End of Loan
10/06/2008 Zoltán Gera West Bromwich Fulham Confirmed Free Transfer
09/06/2008 D. Rozenhal Newcastle Lazio Confirmed Full Ownership
06/06/2008 Giovani Barcelona Tottenham Confirmed Full Ownership
05/06/2008 David Stockdale Darlington Fulham Confirmed Full Ownership
03/06/2008 L. Carsley Everton Birmingham Confirmed Free Transfer
03/06/2008 Jens Lehmann Arsenal VfB Stuttgart Confirmed Free Transfer
01/06/2008 B. Emre Newcastle Fenerbahce Confirmed Full Ownership
29/05/2008 P. Berger Aston Villa Sparta Praha Confirmed Free Transfer
27/05/2008 Gerard Piqué Man Utd. Barcelona Confirmed Full Ownership
Ova se najnovite transferi od premier liga
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:40 am

Transferi od SERIA A


Date Player From To Status Type
20/07/2008 Fabiano Genoa Reggina Confirmed Loan
18/07/2008 D. Curiale Palermo Vicenza Confirmed Loan
18/07/2008 A. Mezavilla Catania Perugia Confirmed Loan
18/07/2008 M. Andreolli Inter Milan Roma Confirmed Full Ownership
18/07/2008 Ivan Artipoli Lazio Modena Confirmed Loan
18/07/2008 Antunes Roma Lecce Confirmed Loan
18/07/2008 L. Zauri Lazio Fiorentina Confirmed Loan
18/07/2008 Matuzalem Zaragoza Lazio Confirmed Loan
17/07/2008 L. Giuly Roma PSG Confirmed Full Ownership
17/07/2008 G. Mudingayi Lazio Bologna Confirmed Full Ownership
16/07/2008 A. Manninger Salzburg Udinese Confirmed Full Ownership
16/07/2008 Stephan Lichtsteiner Lille Lazio Confirmed Full Ownership
16/07/2008 Luis Antonio Jiménez Ternana Inter Milan Confirmed Full Ownership
16/07/2008 Ronaldinho Barcelona Milan Confirmed Full Ownership
14/07/2008 Christian Poulsen Sevilla Juventus Confirmed Full Ownership
12/07/2008 D. Cacia Piacenza Lecce Confirmed Co-Ownership
11/07/2008 L. Cigarini Parma Atalanta Confirmed Co-Ownership
11/07/2008 D. Dessena Parma Sampdoria Confirmed Co-Ownership
10/07/2008 A. Cupi Napoli Empoli Confirmed Free Transfer
10/07/2008 Mancini Roma Inter Milan Confirmed Full Ownership
09/07/2008 Marco Padalino Piacenza Sampdoria Confirmed Full Ownership
09/07/2008 A. Lazzari Atalanta Cagliari Confirmed Co-Ownership
09/07/2008 León Genoa Parma Confirmed Full Ownership
08/07/2008 Lorenzo Del Prete Juventus Siena Confirmed Co-Ownership
08/07/2008 Nicola Amoruso Reggina Torino Confirmed Full Ownership
08/07/2008 R. Bonetto Bologna Livorno Confirmed Loan
05/07/2008 Gianluca Comotto Torino Fiorentina Confirmed Full Ownership
04/07/2008 Diego Manuel Rodríguez Peñarol Bologna Confirmed Loan
04/07/2008 A. Dossena Udinese Liverpool Confirmed Full Ownership
04/07/2008 Juan Manuel Vargas Catania Fiorentina Confirmed Full Ownership
04/07/2008 S. Sorrentino AEK Athens Chievo Confirmed Loan
04/07/2008 I. Castiglia Reggina Cittadella Confirmed Loan
03/07/2008 M. Stankevicius Brescia Sampdoria Confirmed Full Ownership
03/07/2008 D. Criscito Juventus Genoa Confirmed Loan
03/07/2008 R. Palladino Juventus Genoa Confirmed Co-Ownership
02/07/2008 Roberto Carlos Sosa Napoli Gimnasia de La Plata Confirmed Free Transfer
02/07/2008 T. Zapotocny Udinese Besiktas Confirmed Full Ownership
01/07/2008 P. Ledesma Boca Juniors Catania Confirmed Full Ownership
01/07/2008 C. Zenoni Sampdoria Bologna Confirmed Full Ownership
01/07/2008 E. Calaiò Napoli Siena Confirmed Co-Ownership
01/07/2008 G. Garics Napoli Atalanta Confirmed Co-Ownership
01/07/2008 Davide Lanzafame Juventus Palermo Confirmed Co-Ownership
01/07/2008 Tomas Ujfalusi Fiorentina Atletico de Madrid Confirmed Free Transfer
30/06/2008 G. Mesto Reggina Genoa Confirmed Co-Ownership
30/06/2008 A. Potenza Fiorentina Genoa Confirmed Full Ownership
30/06/2008 F. Modesto Reggina Genoa Confirmed Full Ownership
30/06/2008 Emmanuel Jorge Ledesma Genoa QPR Confirmed Loan
30/06/2008 C. Vieri Fiorentina Atalanta Confirmed Full Ownership
30/06/2008 A. Mirante Juventus Sampdoria Confirmed Co-Ownership
29/06/2008 D. Knezevic Livorno Juventus Confirmed Loan
28/06/2008 Mauro Matías Zárate Al Sadd Lazio Confirmed Loan
28/06/2008 Nicolae Constantin Dică Steaua Catania Confirmed Full Ownership
27/06/2008 J. Carrizo River Plate Lazio Confirmed End of Loan
27/06/2008 Alexis Sánchez River Plate Udinese Confirmed End of Loan
26/06/2008 G. Colucci Verona Catania Confirmed Full Ownership
26/06/2008 D. Cacia Fiorentina Piacenza Confirmed Full Ownership
26/06/2008 F. Tissone Atalanta Udinese Confirmed Full Ownership
26/06/2008 S. Bjelanovic Ascoli Torino Confirmed Full Ownership
26/06/2008 E. Abbruscato Lecce Torino Confirmed Full Ownership
26/06/2008 S. Giovinco Empoli Juventus Confirmed End of Loan
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:41 am

Transferi od bundes liga
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:42 am

AlkatrazFox напиша:
Transferi od bundes liga

Date Player From To Status Type
27/02/2008 Ailton MSV Duisburg Metallurg Donetsk Confirmed Free Transfer
29/01/2008 Olivier Veigneau AS Monaco FC MSV Duisburg Confirmed Full Ownership
25/01/2008 John Jairo Mosquera Werder Bremen Aachen Confirmed Loan
25/01/2008 S. Schroeter Hannover 96 MSV Duisburg Confirmed Full Ownership
13/01/2008 J. Kennedy Nürnberg Karlsruher SC Confirmed Full Ownership
11/01/2008 M. Schied Hansa Rostock Carl Zeiss Jena Confirmed Full Ownership
06/01/2008 Jan Koller AS Monaco FC Nürnberg Confirmed Full Ownership
04/01/2008 Gledson VfB Stuttgart Hansa Rostock Confirmed Full Ownership
04/01/2008 I. Boakye VfL Wolfsburg Mainz Confirmed Loan
03/01/2008 M. Langer VfB Stuttgart SC Freiburg Confirmed Full Ownership
03/01/2008 J. Pitroipa SC Freiburg Hamburg Confirmed Free Transfer
21/12/2007 C. Pagenburg Nürnberg TSV 1860 Confirmed Full Ownership
13/12/2007 Jacques Abardonado OGC Nice Nürnberg Confirmed Full Ownership
17/10/2007 Roque Júnior Bayer Leverkusen MSV Duisburg In Talks Free Transfer
31/08/2007 M. Kurth MSV Duisburg Rot-Weiss Essen Confirmed Full Ownership
31/08/2007 J. Macho FC Kaiserslautern AEK Athens In Talks Full Ownership
21/08/2007 M. Kucukovic Hamburg TSV 1860 Confirmed Full Ownership
31/07/2007 F. Borja Olympiakos Mainz Confirmed Loan
25/07/2007 B. Runstrom Fulham FC Kaiserslautern Confirmed Full Ownership
24/07/2007 M. Schäfer TSV 1860 VfL Wolfsburg Confirmed Full Ownership
05/07/2007 L. Pecka M. Bolesav Aachen Confirmed Loan
28/06/2007 M. Lamey PSV MSV Duisburg Confirmed Full Ownership
25/06/2007 A. Mijatovic Greuther Fürth Arminia Bielefeld Confirmed Full Ownership
22/06/2007 D. Bierofka VfB Stuttgart TSV 1860 Confirmed Full Ownership
18/06/2007 Ismaël Bouzid FC Kaiserslautern Galatasaray Confirmed Full Ownership
14/06/2007 A. Iashvili SC Freiburg Karlsruher SC Confirmed Full Ownership
13/06/2007 M. Ishiaku Bruges MSV Duisburg Confirmed Full Ownership
12/06/2007 Tim Hoogland Schalke 04 Aachen Confirmed Full Ownership
07/06/2007 Marcus Hesse Aachen Dynamo Dresden Confirmed Free Transfer
03/06/2007 M. Zidan Mainz Hamburg Confirmed Full Ownership
01/06/2007 C. Tiffert Salzburg MSV Duisburg Confirmed Full Ownership
30/05/2007 P. Bernier Tromsø FC Kaiserslautern Confirmed Full Ownership
29/05/2007 M. Friedrich Mainz Bayer Leverkusen Confirmed Full Ownership
23/05/2007 S. Kirschstein Hamburg Greuther Fürth Confirmed Loan
22/05/2007 S. Wächter Hamburg Hansa Rostock Confirmed Free Transfer
21/05/2007 T. Hajnal FC Kaiserslautern Karlsruher SC Confirmed Full Ownership
18/05/2007 S. Dum Aachen Bayer Leverkusen Confirmed End of Loan
08/05/2007 Gledson Hansa Rostock VfB Stuttgart Confirmed Full Ownership
17/01/2007 M. Zidan Werder Bremen Mainz Confirmed Full Ownership
07/01/2007 R. Dorn Kickers Offenbach Hansa Rostock Confirmed Full Ownership
07/01/2007 Ahmet Kuru Eintracht Braunschweig FC St. Pauli Confirmed Full Ownership
03/01/2007 G. Vignal RC Lens FC Kaiserslautern Confirmed Loan
02/01/2007 B. Auer VfL Bochum FC Kaiserslautern Confirmed Loan
02/01/2007 Leon Andreasen Werder Bremen Mainz Confirmed Loan
02/01/2007 C. Babatz Mainz TuS Koblenz Confirmed Free Transfer
22/12/2006 E. Noll Aachen TuS Koblenz Confirmed Full Ownership
20/12/2006 S. Meissner VfB Stuttgart FC Kaiserslautern Confirmed Loan
16/12/2006 R. Pimenov Lok. Moscow TSV 1860 In Talks Full Ownership
12/12/2006 M. Niculae Standard Mainz Confirmed Full Ownership
12/12/2006 L. Jacobsen Copenhagen Nürnberg Confirmed Full Ownership
06/12/2006 J. Wolff Kansas City Wizards TSV 1860 Confirmed Free Transfer
15/11/2006 J. Wolff Kansas City Wizards TSV 1860 In Talks Free Transfer
30/08/2006 E. Skela FC Kaiserslautern Ascoli Confirmed Full Ownership
10/08/2006 E. Goncalves VfL Bochum Mainz Confirmed Full Ownership
10/08/2006 M. Kucukovic Hamburg Greuther Fürth Confirmed Loan
08/08/2006 I. Szabics FC Köln Mainz Confirmed Full Ownership
07/08/2006 M. Thurk Mainz Eintracht Confirmed Full Ownership
31/07/2006 B. Sanogo FC Kaiserslautern Hamburg Confirmed Full Ownership
19/07/2006 M. Lehmann TSV 1860 Aachen Confirmed Full Ownership
13/07/2006 J. Shao TSV 1860 Cottbus Confirmed Full Ownership
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:43 am

Transferi od spain divizion
Date Player From To Status Type
21/07/2008 Juanlu Ciudad de Murcia Tenerife Confirmed Free Transfer
21/07/2008 Kome Valladolid Tenerife Confirmed Free Transfer
21/07/2008 Pablo Cendrós Mallorca Tenerife Confirmed Loan
21/07/2008 Sobregrau Gimnastic S.D. Huesca Confirmed Full Ownership
19/07/2008 Jesús Olmo Racing de Ferrol Elche Confirmed Full Ownership
18/07/2008 Tuni Mallorca Hercules Confirmed Loan
18/07/2008 A. Paz Cadiz Hercules Confirmed Free Transfer
18/07/2008 Jaime Ciudad de Murcia Elche Confirmed Free Transfer
18/07/2008 Juanlu Ciudad de Murcia Tenerife Confirmed Free Transfer
18/07/2008 Gari Uranga Real Sociedad Castellon Confirmed Full Ownership
18/07/2008 Marquitos Villarreal Real Sociedad Confirmed Loan
17/07/2008 F. Canobbio Celta Valladolid Confirmed Free Transfer
16/07/2008 Santos Tenerife Elche Confirmed Free Transfer
16/07/2008 Usero Polideportivo Ejido Elche Confirmed Free Transfer
16/07/2008 Pablo Cendrós Mallorca Tenerife Confirmed Loan
16/07/2008 Sergio Aragoneses Hercules Tenerife Confirmed Full Ownership
13/07/2008 Platero Racing Numancia Confirmed Free Transfer
12/07/2008 Kamel Fathi Ghilas Vitoria Guimarães Celta Confirmed Free Transfer
11/07/2008 Unai Expósito Athletic Bilbao Hercules Confirmed Free Transfer
10/07/2008 Juan Pablo Tenerife Numancia Confirmed Free Transfer
10/07/2008 David Abraham Gimnastic Basel Confirmed Full Ownership
10/07/2008 Julio Hormiga Tenerife S.D. Huesca Confirmed Free Transfer
09/07/2008 Ibon Gutiérrez Castellon Albacete Confirmed Free Transfer
09/07/2008 Oscar R. Gimnastic Elche Confirmed Free Transfer
08/07/2008 V. López Real Sociedad Banfield Confirmed Free Transfer
07/07/2008 Fernando Fajardo Elche Celta Confirmed Free Transfer
05/07/2008 Souleymane Tandia OGC Nice Gimnastic Confirmed Full Ownership
05/07/2008 Calatayud Racing Hercules Confirmed Free Transfer
04/07/2008 Esteban Celta Almeria Confirmed Free Transfer
04/07/2008 Manu Alejandro Real Sociedad Girona FC Confirmed Full Ownership
04/07/2008 Gabri Alaves Girona FC Confirmed Free Transfer
04/07/2008 César Caneda Cadiz Alaves Confirmed Free Transfer
03/07/2008 Gaizka Garitano Real Sociedad Alaves Confirmed Free Transfer
03/07/2008 Albácar Hercules Alaves Confirmed Free Transfer
03/07/2008 Raúl Llorente Atletico de Madrid Alaves Confirmed Free Transfer
03/07/2008 Julio Álvarez Numancia Almeria Confirmed Free Transfer
03/07/2008 Luis García Getafe Tenerife Confirmed Free Transfer
03/07/2008 Óscar Díaz Elche Mallorca Confirmed Free Transfer
03/07/2008 Tarantino Alaves Albacete Confirmed Free Transfer
02/07/2008 Hidalgo Malaga Zaragoza Confirmed Free Transfer
02/07/2008 David Bauzá Albacete Gimnastic Confirmed Free Transfer
01/07/2008 David Cañas Albacete Girona FC Confirmed Free Transfer
28/06/2008 Fernando Betis Malaga Confirmed Free Transfer
26/06/2008 Walid Cherfa Toulouse FC Gimnastic Confirmed Free Transfer
25/06/2008 Falcón Atletico de Madrid Celta Confirmed Free Transfer
25/06/2008 J. Acciari Murcia Elche Confirmed Full Ownership
25/06/2008 Pichu Cuéllar Atletico de Madrid Sporting de Gijon Confirmed Full Ownership
25/06/2008 Jacobo Numancia Valladolid Confirmed Full Ownership
23/06/2008 Pere Martí Elche Malaga Confirmed Free Transfer
23/06/2008 Arthuro Alaves Steaua Confirmed Full Ownership
21/06/2008 Dimas Barcelona Numancia Confirmed Free Transfer
21/06/2008 Noguerol Albacete Celta Confirmed Free Transfer
19/06/2008 Barkero Albacete Numancia Confirmed Full Ownership
19/06/2008 Edu Moya Recreativo Celta Confirmed Free Transfer
18/06/2008 Roberto Sporting de Gijon Osasuna Confirmed Free Transfer
18/06/2008 David Fuster Villarreal Elche Confirmed Free Transfer
18/06/2008 Antonio Núñez Celta Murcia Confirmed Full Ownership
13/06/2008 Del Olmo Eibar Athletic Bilbao Confirmed Full Ownership
11/06/2008 Arruabarrena Tenerife Legia Warsaw Confirmed Free Transfer
30/05/2008 C. Villanueva Audax Italiano Real Sociedad Confirmed Full Ownership
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
msR
Администратор
Администратор
msR


Број на мислења : 127
Age : 38
Location : Tетово
Registration date : 2007-11-21

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 11:38 am

Шо е ова бе lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 7:02 pm

MaSteR напиша:
Шо е ова бе lol! lol!Ova ti se vika transferi brat , potocno kazano svezi transferi Very Happy:D:D
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 7:04 pm

RONI RONI RONALDINHO FROM FC BARCELONO GO TOOOOOO AC MILANNNN hohoho FORCA MILAN 21,5 ... Very Happy:D:D Aj pozz se gledame
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 7:10 pm

БРАЗИЛЕЦОТ ОСТАНА БЕЗ "ДЕСЕТКАТА"

Роналдињо со бројот 80 во Милан

Новата ѕвезда на Милан, Роналдињо во новиот клуб ќе го носи дресот со број 80 откако Кларенс Сидорф не покажа никаква волја да му ја отстапи "десетката". Холанѓанецот игра во Милан веќе шест сезони и во најголемиот дел од својот престој на Сан Сиро на својот грб го имаше најпосакуваниот број кај фудбалерите, па не попушти ниту сега под притисокот на навивачите кои бараа Роналдињо и во Милан да го има бројот "десет".

Иако бразилскиот репрезентативец официјално не потврди, се шпекулира дека го избрал бројот 80 поради годината во која е роден (1980) иако многумина при доаѓањето во Милан се надеваа дека ќе ја избере "11" што остана слободна по заминувањето на Алберто Џилардино. Најголем проблем од ова ќе има компанијата за производство на спортска опрема "Најк" која ќе треба сега да прави нова колекција на местото на "Р10".

Инаку, Роналдињо веќе петти ден тренира со екипата на Милан, а вчера и го постигнал првиот гол за својот тим иако на пријателски натпревар против нискорангирана екипа.
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 7:10 pm

КАТАЛОНСКИОТ ВЕСНИК СПОРТ ТВРДИ

Дрогба се договорил со Барселона

Дидие Дрогба ги договори сите услови за трансфер во Барселона и сега останува само да го извести раководството на Челзи дека сака да си замине, тврди каталонски Спорт во своето вчерашно издание. Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска не е со остатокот од екипата на турнејата во Кина што јасно укажува дека Луис Фелипе Сколари не смета на него во претстојната сезона иако неодамна изјави дека очекува од Дрогба да биде еден од најважните фудбалери во неговиот тим. И сега, откако му соопшти на Дрогба дека нема да патува на Далечниот Исток, Сколари тврди дека не планира да го ослободи најдобриот стрелец од последните сезони.

"Дидие има проблеми со коленото и затоа не е со нас. Се надевам дека кога ќе заздрави ќе биде подобар од кога било", рече Сколари.

Барселона ова лето интензивно е во потрага по елитен напаѓач откако стана јасно дека Самуел Ето ќе го напушти Ноу Камп, а Роналдињо веќе го направи тоа и се пресели во Милан. Неодамна раководството на каталонскиот клуб му понуди на Челзи да ги заменат африканските голгетери Ето и Дрогба, но Сколари не прифати такво нешто. Долго време во игра за потписот на поранешниот фудбалер на Олимпик Марсеј беше и Интер каде тренер е Жозе Мурињо, но по се изгледа "неро-аѕурите" го комплетираа нападот за следната сезона и до крајот на преодниот рок може да го засилат само средниот ред.
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 7:12 pm

УШТЕ ЕДНО БОМБАСТИЧНО ЗАСИЛУВАЊЕ НА ПАРКОТ НА ПРИНЦОВИТЕ

Макелеле три години во ПСЖ

Довчерашниот фудбалер на Челзи и француската репрезентација Клод Макелеле од вчера е член на ПСЖ откако потпиша тригодишен договор (2+1) со парискиот клуб. И во новата екипа, Макелеле ќе го носи дресот со број четири и се очекува да биде големо засилување во битката за враќање на ПСЖ во врвот на францускиот фудбал.

"Секогаш во Париз сум се чувствувал како дома. Тоа е најубавиот главен град на светот и се надевам дека тоа ќе ми помогне да го извадам најдоброто од себе и да му помогнам на ПСЖ. Морам да кажам и дека играњето во овој клуб отсекогаш бил предизвик за мене. Толку многу сакав да дојдам овде, што на крајот и луѓето од Челзи одлучија да попуштат и да ме ослободат од договорот кој беше со важност на уште една сезона", изјави Макелеле на вчерашната промоција во клупските простории.

ПСЖ не објави колкава ќе му биде платата на Макелеле, но барем е јасно дека по две години како играч, фудбалерот од средниот ред ќе остане во клубот и ќе врши една од тренерските функции. До минатиот месец, тој беше дел и од француската репрезентација, но по слабите резултати на "триколорите" на европското првенство, одлучи да го напушти националниот тим.

"Клод беше еден од нашите најголеми приоритети ова лето. Тој имаше одлични настапи и во Челзи и во француската репрезентација и без разлика на возраста, мислам дека ќе биде еден од нашите најдобри фудбалери", рече претседателот на "светците", Шарл Вилнев.

Макелеле е третото бомбастично засилување за ПСЖ ова лето по Лудовик Жули од Рома и Лилиан Турам од Барселона иако вториот најверојатно нема да игра поради срцева аномалија.
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 7:15 pm

И АНГЛИЧАНИТЕ НАПРАВИЈА ИЗБОР НА 10-ТЕ НАЈЛОШИ ТРАНСФЕРИ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПРЕМИЕРЛИГАТА

Шева - најголемо промашување на Островот

Само неколку дена откако германскиот весник "Билд" ги селектираше 20-те најголеми трансфер-промашувања во Бунделсигата, се огласи и англискиот таблоид "Сан" кој исто така селектираше десет најлоши трансфери реализирани во историјата на англиската Премиерлига. На врвот на непопуларната листа се најде легендата на украинскиот фудбал Андри Шевченко, чиј трансфер од Милан во Челзи е оценет како најголема грешка во трасфер политиката на еден од премиерлигашите. Во редот на популарната листа се наредија и следниве фудбалери:

10. Хозе Антонио Рејес (Арсенал, 10,5 мил. фунти)

Младата шпанска фудбалска ѕвезда направи трансфер во Арсенал во 2004 година, но за време на трите сезони колку што беше присутен на "Хајбери", "топчиите" немаа никакво фајде. Постиган 16 гола на 69 средби во лигата и се покажа како неподобен за една ваква силна европска лига.

9. Џибрил Сисе (Ливерпул, 14 мил. фунти)

Квалитетот прикажан на средбите за Ливерпул ни оддалеку не кореспондира со платата и парите кои за него ги одвои Ливерпул. Дојде од Оксер на "Енфилд" во 2004 година како и Рејес, но одигра само 49 средби, откако долго време се жалеше на повреда. Ништо од најавата дека ќе биде наследник на Фаулер и Овен.

8. Дарен Бент (Тотенхем, 17 мил. фунти)

Минатата сезона дојде во Тотенхем, но во првата сезона не прикажа квалитет кој од него се очекуваше. "Спарси" платија цело богатство за него, а тој на 27 средби лани постигна само 6 гола. Ако сака барем делумно да ја оправда цената која ја држеше на пазарот лани, мора годинава да се наметне како лидер во тимот.

7. Адријан Муту (Челзи, 16 мил. фунти)

"Кокаин-мен" беше едно од првите капитални засилувања во новиот Челзи на Роман Абрамович. Постигна 6 гола на 27 лигашки средби за Челзи и го фатија под допинг. Се уште се тужи со Челзи околу неисполнетите обврски од договорот и неговото прерано раскинување.

6. Стив Марле (Фулам, 11,5 мил. фунти)

Кога Фулам се подготвуваше да наликува на Манчестер Ј. Стив Марле беше донесен да му даде една нова димензија на клубот. Играше во Лион и дојде како вистинска ѕвезда за огромна сума пари во таа 2001 година. Остана само како "потенцијална ѕвезда". Последните две сезони ги помина во Лориен.

5. Сергеј Ребров (Тотенхем, 11 мил. фунти)

Второ големо (најголемо) промашување во трансфер политиката на екипата на Тотенхем. Дојде на "Вајт Харт Лејн" во 2000 година за сума од 11 милиони фунти, а замина по 4 сезони со само 10 гола. Херојот на Динамо Киев во деведесеттите се покажа како целосно промашување за "Спарси".

4. Крис Сатон (Челзи, 10 мил. фунти)

Ова е доказ дека "сините" имаа "киксови" и пред ерата на Роман Абрамович. Сатон за голема сума на пари се најд ево дресот на Челзи во 1999 година, но остана само една мизерна сезона на "Стемфорд Бриџ". Постигна едвај еден гол на 28 одиграни средби, па замина во Селтик каде остана до 2006 година.

3. Ел Хаџи Диуф (Ливерпул, 10 мил. фунти)

Блесна на светскиот шампионат во2 002 и веднаш Ливерпул, но и редица други клубови се залетаа по него. "Црвените" извадија добра цифра и Ел Хаџи Диуф се пресели на "Ендфилд". Постигна само 3 гола на 55 одиграни средби за Ливерпул. Замина во Болтон, но и таму не покажа дека е голгетер од светски калибар.

2. Алберт Луке (Њукасл, 10 мил. фунти)

Голема сума за човек кој ќе одигра само 21 просечен натпревар е гоолемо промашување. Њукасл знаеше дека мора да донесе квалитетен напаѓач во 2005 година, но Луке се покажа очигледно како голем "кикс". Шпанецот кој имаше одлична репутација едвај еднаш успеа да погоди. Сега е во Ајакс. И таму не е на ниво на кое се наоѓаше во добрите денови во Ла Коруња.

1. Андри Шевченко (Челзи, 30 мил. фунти)

Роман Абрамович едвај чекаше да го купи. Го донесе за неверојатни 30 милиони фунти од Милан и се чини само го "исчисти ѓубрето" од дворот на "росонерите". шева не успеа да се наметне во составот кај Мурињо, но не беше во плановите и на Грант. Интересно, Луис Фелипе Сколари изјави дека следнава сезона ќе смета на него
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 7:15 pm

КЛУБОТ ОД СТЕМФОРД БРИЏ ГО ОБЕЗБЕДИ СВОЈОТ ГОЛМАН

Чех во Челзи до 2013 година

И покрај катастрофалната сезона на клупски и на репрезентативен план, чешкиот голман Петр Чех доби продолжување на договорот со Челзи за уште четири сезони што значи дека на Стемфорд Бриџ останува до 2013 година. Неофицијално, сите детали од него биле договорени уште минатата недела, а во текот на вчерашниот ден само бил потпишан од двете страни.

"Чест ми е да бидам дел од Челзи и навистина се навикнав не само на соиграчите и клупските вработени , туку и на нашите величествени навивачи. Уште при доаѓањето овде во 2004 година во првото интервју реков дека отсекогаш мој сон беше да заиграм во вака голем клуб и тоа во најсилната лига во светот и среќен сум што ова се уште трае. Едвај чекам да почне новата сезона бидејќи сум сигурен дека ќе биде одлична и за мене и за клубот", рече Чех при потпишувањето на договорот.

Во својата прва сезона во Премиер-лигата тој постави рекорд од 1024 минути без примен гол, потоа освои две титули во Премиер-лигата, но во претходното првенство не успеа да стигне до ниеден голем успех. Во Премиер-лигата, Челзи беше втор, загуби во финалните дуели од Лигата на шампионите и Карлинг-купот, а поради киксот на Чех, репрезентацијата на Чешка испадна уште во фазата по групи од европското првенство во Австрија и Швајцарија.

"Мое мислење е дека Чех е најдобар голман во светот, па нормално е што сум среќен што ќе ни биде во клубот до 2013 година", рече новиот менаџер на Челзи, Луис Фелипе Сколари.

Пред да дојде на Стемфорд Бриџ, 26-годишниот голман беше член уште на Рен и Спарта Прага, а за Челзи досега одигра 166 натпревари и на 90 од нив не прими гол. Во 2006 година беше прогласен за најдобар голман од УЕФА.
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 7:17 pm

ХОЛАНДСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ МНОГУ БЛИСКУ ДО "КАМ-БЕК" ВО ГЕРМАНИЈА

Буларуж на чекор до Штутгарт

Дефанзивецот на Челзи, Калид Буларуж е многу блиску до продолжување на кариерата во германскиот тим Штутгарт. Од Бундеслигашот потврдија дека имале разговори со лондонскиот тим и дека биле договорени речиси сите детали околу преминот на Холанѓанецот на "Готлиб Дајмлер".

Буларуж пружи одлични игри на ЕВРО 2008 за селекцијата на "лалињата", а изминатата сезона беше дел од Севиља каде мина како позајмен од лодонскиот гигант.

Доколку се договори со Штутгарт, Буларуж по две години повторно ќе настапува во Бундеслигата откако до пред две години беше дел од Хамбургер од каде замина во Англија.

"Буларуж е фудбалерот кој ми недостатуваше во екипата. Токму на таа позиција ми е потребен играч, а Калид би бил одлично решение", истакна тренерот на "швабите" Армин Вех.

Буларуж (26) би бил замена за португалскиот ветеран Фернандо Меира кој по долги години се реши да го напушти тимот на Штутгарт.
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
NoNi
Модератор
Модератор
NoNi


Број на мислења : 157
Age : 31
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-05-10

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeВто Jул 29, 2008 4:32 am

Barcelona striker, Thierry Henry, may be set to for a Premier League return and sign for Manchester United according to Sport. AJDE MAJSTORE CEKAMO TE! Laughing
Вратете се на почетокот Go down
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeЧет Aвг 07, 2008 3:17 am

NoNi напиша:
Barcelona striker, Thierry Henry, may be set to for a Premier League return and sign for Manchester United according to Sport. AJDE MAJSTORE CEKAMO TE! LaughingMore zapishte nekade sea C.Ronaldo si odi od Man Utd and go to ? Real Madrid Very Happy pozz naum <3
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
NoNi
Модератор
Модератор
NoNi


Број на мислења : 157
Age : 31
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-05-10

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeЧет Aвг 07, 2008 3:30 pm

"And, before rumours emerge saying that I will play against my will, I want to make this clear: whoever says or writes that is lying. I will play for Manchester with all my heart and soul. I will fight and honour that shirt with the same commitment and dedication as always." ovoj e specijalno za Trale
Вратете се на почетокот Go down
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeПет Aвг 08, 2008 8:46 pm

NoNi напиша:
"And, before rumours emerge saying that I will play against my will, I want to make this clear: whoever says or writes that is lying. I will play for Manchester with all my heart and soul. I will fight and honour that shirt with the same commitment and dedication as always." ovoj e specijalno za Trale

Noni brat dzabe ti e toa,vo sekoj vesnik na sekoja strana pishe deka C.Ronaldo go napushta Man Utd :S Ova ti sto si go videl i procital da ne e postaro taka pa si go bapnal ovde,sea da ne se lazeme ama gledaj ja realnosta Very Happy pozz <3
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
NoNi
Модератор
Модератор
NoNi


Број на мислења : 157
Age : 31
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-05-10

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeПет Aвг 22, 2008 3:00 am

Berba 'Signs' For United
Tottenham Hotspur are up in arms after want-away striker Dimitar Berbatov was photographed signing a Manchester United shirt... Bi trebalo ovoj nesto da znaci:D
Вратете се на почетокот Go down
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeПет Aвг 22, 2008 3:18 pm

NoNi напиша:
Berba 'Signs' For United
Tottenham Hotspur are up in arms after want-away striker Dimitar Berbatov was photographed signing a Manchester United shirt... Bi trebalo ovoj nesto da znaci:D
Nema da ide btw klaj go Silvestre od Man Utd to Arsenal Razz
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitimeЧет Aвг 28, 2008 2:39 am

Shevchenko in AC MILAN <3 MILAN GAZIIIIIIIIIIIIIIII
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
Sponsored content

Transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: Transfers   Transfers Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Transfers
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» NBA transfers

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Annihilation Team :: Спорт :: Фудбал-
Отиди до: