Annihilation Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Annihilation Team

Everyone Dies...And we mean EVERYoNE
 
HomePortaleБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Insomnia master turnir 5 vs 5

Go down 
2 posters
АвторПорака
CARLITO
Почесен член
Почесен членБрој на мислења : 58
Age : 34
Location : Negotino
Registration date : 2008-09-04

Insomnia master turnir 5 vs 5 Empty
ПишувањеПредмет: Insomnia master turnir 5 vs 5   Insomnia master turnir 5 vs 5 Icon_minitimeПет Сеп 05, 2008 1:23 pm

Турнирот во Counter-Strike 5vs5 ќе биде одржан на 13-14 Септември 2008 во просториите на Insomnia Pro Gaming Club - Лептокарија.Пријавувањето се извршува до 12.09.2008 со испраќање на е-mail на адресата summercs5vs5@insomniapro.comОваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете со содржина:* Име на тимот
* Лидер на тимот
* Информции за играчите во тимот
* Контакт
* Град


Котизацијата (учество) ќе изнесува по 600ден од играч (3000ден од тим) и ќе може да се уплати на самото лице место пред самиот почеток на турниротМаксимален број на пријавени тимови е 32.За концептот на играње, групите, тајминзите и за начинот на следење на турнирот (ТV,HLTV,Score Bot) ќе бидете известени непосредно пред турнирот.Insomnia Pro Gaming Club располага со исправна и комплетна опрема која ќе им биде достапна на сите учесници на турнирот. Секој учесник може да ја користи истата или да си донесе своја опрема.Фонд на награди: 1500$ (може да се зголеми во зависност од спонзорите кои ќе земат учество)Досега пријавени тимови се:1. simpleX - Скопје
2. Dark Side - Струга
3. Global Challengers - Битола
4. A fire inside - Кавадарци
5. Atrox-Gaming - Охрид
6. eon - Скопје
7. ThL - Скопје
8. TetovaTeam - Тетово
9. BlackEagle - Скопје
10. Team Ultimate - Велес
11. HOT ICE - Струга
12. ASWD games - Тетово
13. reflexGaming - Ресен
14. TeamENTITY - Охрид
15. TtK - Бања Лука
16. FatalError - Гевгелија
17. LoGical >evOluTIon - Скопје
18. Pak - Serbia - Панчево
19. xteam-sH - Pristina-Skopje
Вратете се на почетокот Go down
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Insomnia master turnir 5 vs 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Insomnia master turnir 5 vs 5   Insomnia master turnir 5 vs 5 Icon_minitimeНед Сеп 14, 2008 2:31 am

<3 simpleX zematttt za enternet ne zedoa ama sea .... Very Happy strasno ke napraat i na wcg ke idat pozz
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
 
Insomnia master turnir 5 vs 5
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Insomnia Master turnir 1 vs 1
» Ke odime li na Insomnia?????
» InsomniA CS 1.6 Servers - Makedonskite serveri
» prijava za uS online turnir
» Online Turnir na MUCW

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Annihilation Team :: Игри :: Counter-Strike-
Отиди до: