Annihilation Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Annihilation Team

Everyone Dies...And we mean EVERYoNE
 
HomePortaleБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Extreme Arena online/lan Турнир

Go down 
АвторПорака
wonder_oh
Број на мислења : 1
Registration date : 2010-11-13

Extreme Arena online/lan Турнир Empty
ПишувањеПредмет: Extreme Arena online/lan Турнир   Extreme Arena online/lan Турнир Icon_minitimeСаб Ное 13, 2010 12:42 pm

Extreme Arena online/lan Турнир Torunament
После 3 годишно постоење и полека но сигурно искачување помеѓу најдобрите во нашата земја,

Extreme Arena заедно со својот тим конечно одлучи да организира еден поголем турнир во CS 1.6, игра која го губи квалитетот на играчите(тимовите) и се гуши од моменталната неактивност. На овој начин се надеваме дека ќе ги поттикнеме сите оние кои имаат можност да организираат и да ги следат нашите патеки. Значи станува збор за Counter Strike 1.6 (5 vs 5) Турнир во модел Online/LAN со награден фонд зависен од бројот на пријавени екипи во однос:

I место : 50% од вкупниот фонд
II место : 25% од вкупниот фонд
III место : 15% од вкупниот фонд

Online делот ќе се одвива на нашите 2 CW сервери со IP адреси:

Clan War Server I : 87.106.28.247:27044
Clan War Server II: 87.106.43.209:27034


А во ЛАН делот влегуваат најдобро пласираните 8 екипи од ОНЛИНЕ квалификациите и ќе играат во ВИП собите во гејминг клубот Arena - Битола.
Значи сите пријавени тимови ќе бидат сместени во групи од 6-8 екипи, а со дополнителни квалификации ќе се издвојат најдобрите 8.
Секоја победа ќе носи 2 бодови, а секој нерешен резултат 1 бод и доколку на крајот се појават неколку екипи со ист број на бодови ќе одлучува позитивната разлика помеѓу освоените рунди.
Во прилог ви ги доставуваме правилата кој ќе влезат за Турнирот:

Онлине Модел :
I. Генерални Информации

1.Секој тим се состои од 5 играчи.
2.Ќе се игра во времетраење од еден меч т.е. од 15.12.2010 до 15.01.2011 и поради тоа сите екипи мораат да го потврдат своето учество дека ќе бидат активни во тој период..
3.Тимовите кои нема да изиграат во претходно закажаниот меѓусебен дуел, ќе го изгубат дуелот службено и бодовите се впишуваат за екипата која се појавила во закажаниот термин.Задоцнувањето е оправдано најмногу до 30 минути.
4.Се игра на 2 мапи до ЛАН моделот.

II. Формат на турнирот

1.Датата и времето го закажуваат самите екипи со претходно постирање во делот од нашиот форум наменет за тоа, а за истото ќе поврдат и двете екипи.
2.Секој меч ќе се состои најмногу од 30 рунди, а ќе победи оној кој ќе стигне најбрзо до 16 добиени рунди.
3.Секој тим ќе игра максимум 15 рунди како Терорист и максимум 15 рунди како Кантер.


III. Главни Правила

1.Round Time: 1:45
2.Round Maps : (de_dust2, de_inferno, de_train, de_nuke, de_tuscan) и истите ќе бидат одбрани од организаторите пред почетокот на мечот, додека во ЛАН моделот ќе се игра на следниот начин:
Четвртина финале најдобар во 3 мапи, прва мапа: de_inferno,следната ја бира поразената екипа.
Полуфинале најдобар во 3 мапи: прва мапа de_dust2, следната ја бира поразената екипа.
Финале најдобар во 3 мапи: прва мапа de_dust2, следната ја бира поразената екипа.

IV. Сервер Правила

1.mp_autokick 0
2.mp_autocrosshair 0
3.mp_autoteambalance 0
4.mp_buytime 0.25
5.mp_consistency 1
6.mp_c4timer 35
7.mp_fadetoblack 1
8.mp_flashlight 1
9.mp_forcechasecam 2
10.mp_forcecamera 2
11.mp_footsteps 1
12.mp_freezetime 15 (Stage match 10secs)
13.mp_friendlyfire 1
14.mp_hostagepenalty 0
15.mp_limitteams 10
16.mp_logecho 1
17.mp_logdetail 3
18.mp_logfile 1
19.mp_logmessages 1
20.mp_maxrounds 0
21.mp_playerid 1
22.mp_roundtime 1.75
23.mp_timelimit 0
24.mp_tkpunish 0
25.sv_aim 0
26.sv_airaccelerate 10
27.sv_airmove 1
28.sv_allowdownload 0
29.sv_allowupload 0
30.sv_alltalk 0
31.sv_cheats 0
32.sv_clienttrace 1
33.sv_clipmode 0
34.sv_friction 4
35.sv_gravity 800
36.sv_lan_rate 25000
37.sv_maxrate 25000
38.sv_maxspeed 320
39.sv_maxunlag 0.5
40.sv_maxupdaterate 101
41.sv_minupdaterate 101
42.sv_minrate 25000
43.sv_proxies 1
44.sv_send_logos 1
45.sv_send_resources 1
46.sv_stepsize 18
47.sv_stopspeed 75
48.sv_unlag 1
49.sv_voiceenable 1
50.sv_unlagsamples 1
51.sv_unlagpush 0
52.sys_ticrate 10000
53.allow_spectators 1
54.decalfrequency 60
55.edgefriction 2
56.host_framerate 0
57.log on
58.pausable 0


За крај да потенцираме дека на секој натпревар ќе има по двајца судии доделени од организаторите, крајниот резултат со претходно направен SS (screen shot) должен е да го постира на нашата страна капитенот на тимот.
Пријавувањето за турнирот ќе се врши овде
Жиросметката на која можете да го потврдите учеството кое изнесува 500ден од Тим е:
број на жиро сметка во ТТК Банка: 01-001-0445272.2 или 290500011515381 (двете се од иста жиро сметка).


Good Luck and Have Fun

Extreme Arena Always for You
Вратете се на почетокот Go down
 
Extreme Arena online/lan Турнир
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Max arena cw IP's
» K-Net Counter Strike 1.6 Gaming Arena
» prijava za uS online turnir
» Online Turnir na MUCW
» Bulldogs Online novi serveri

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Annihilation Team :: Игри :: Counter-Strike-
Отиди до: