Annihilation Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Annihilation Team

Everyone Dies...And we mean EVERYoNE
 
HomePortaleБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Чудни математики

Go down 
3 posters
АвторПорака
Black_snake-IKE
Број на мислења : 11
Age : 30
Location : Велес
Registration date : 2007-11-27

Чудни математики Empty
ПишувањеПредмет: Чудни математики   Чудни математики Icon_minitimeВто Ное 27, 2007 1:47 am

1.Њу Јорк Сити(New York City) има 11 букви.
2.Афганистан има 11 букви.
3.Рамзин Јусеб(терористот кој се заканувал дека ќе ги урне кулите близначки во 1993-та) има 11 букви.
4.Џорџ В. Буш(George W. Bush) има 11 букви.

Одиме понатаму:

1.ЊуЈорк е 11-та сојузна држава во САД.
2.Првиот авион што се урна во Близначките бил авионот од летот со број 11.
3.Летот 11 имал 92 патника(9+2=11)
4.Летот 77,вториот кој се урнал во Близначките имал 65 патника(6+5=11)
5.Трагедијата се случи на 11 Септември,или како што американците љубат да речат 9/11 (9+1+1=11)
6.Истиот тој датум на трагедијата се поклопува со американскиот број за итни служби 911 (9+1+1=11)

Има уште......

1.Вкупниот број на загинати луѓе е 254 (2+5+4=11)
2.11 Септември е 254-тиот ден во годината (2+5+4=11)
3.Бомбашкиот напад во Мадрид се случил на 11.03.2004 (1+1+0+3+2+0+0+4=11)
4.Трагедијата во Мадрид се случи точно 911 дена по уривањето на близначките (9+1+1=11)

Ова е откачено:

По ѕвездичките и цртите и сите други бои и елементи од знамето на САД,нивен најпознат симбол е орелот.Стихов што следи е изваден од Коранот(Света книга на муслиманите):
„Запишано е дека синот на Арабија ќе го разбуди страшниот орел.Лутината на орелот ќе ја почувствуваат сите во земјите на Алах,и иако некои ќе се тресат од очај,другите во надеж ќе зборуваат:лутењето на орелот ќе ги исчисти земјите на Алах и таму завладеа мир.“
Инаку,ова е стихот 9.11 во Коранот (9+1+1=11)

Е ова е забегано:

1.Отворете Word.
2.Напишете Q33 NY.Ова е службениот назив на летот на првиот авион кој се урна во Близначките.
3.Селектирајте го напишаново.
4.Фонтот направете го 48(чисто ради прегледност)
5.Сменете го фонтот на Windings


Очекувам реакции за последново!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lopata.forumotion.com
Strumi4an4e
Почетник
Почетник
Strumi4an4e


Број на мислења : 20
Registration date : 2007-11-25

Чудни математики Empty
ПишувањеПредмет: WoW   Чудни математики Icon_minitimeВто Ное 27, 2007 5:19 pm

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! affraid affraid affraid affraid affraid affraid pale pale pale pale pale
Вратете се на почетокот Go down
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

Чудни математики Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чудни математики   Чудни математики Icon_minitimeПет Апр 25, 2008 6:11 pm

znam znam pokazuvale se mi za toa u word Smile Pisi za taa koinsidencija i za Tose r.i.p SadSadSad (26)
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
Sponsored content

Чудни математики Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чудни математики   Чудни математики Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Чудни математики
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Annihilation Team :: Живот :: Мистерии-
Отиди до: