Annihilation Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Annihilation Team

Everyone Dies...And we mean EVERYoNE
 
HomePortaleБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 NBA transfers

Go down 
АвторПорака
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

NBA transfers Empty
ПишувањеПредмет: NBA transfers   NBA transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:32 am

Ovde mozete da pishuvate za NBA transferite ...
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

NBA transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: NBA transfers   NBA transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:32 am

ЛОС АНЏЕЛЕС ЛЕЈКЕРС СЕ РАЗДЕЛИ ОД МЛАДИОТ ЦЕНТАР

Туриаф се пресели во Голден Стеjт

Рони Туриаф и официјално потпиша договор за Голден Стеит. Од клубот објавиле дека конечно ставиле крај на сите нејаснотии со нивниот нов центар на кого на 10 јули му беа понудени 17 милиони долари за четири годишна дружба со нив.

Сега екс клубот на Туриаф, Лос Анџелес Лејкерс имаше рок до седум дена за одговори на понудата на Голден Стеит и да се обиде да го задржи. Но челните луѓе на Л.А одлучија да го ослободат, по што тој веднаш потпиша за Вориорс.

Двата квалитетни центрите По Гасол и Андреј Буним беа причината поради Лејкерси не ја прифатија новата, но и далеку прескапа цена на нивниот екс-играч.

"Со Рони сме емоционално врзани, што пак целата ситуација ја прави уште посложена. Тешко е кога младите играчи како него ги пушташ да си заминат од клубот. Ако го знаеш Рони, ќе знаеш дека е добро дете. Ќе ни недостасува неговата енергија, кој тој ја пренесе во целиот тим", за разделбата со него изјавил менаџерот на Лејкерси, Мич Купчак.

Крилниот-центар минатата сезона ја заврши со просек од 6.6 поени и 3.9 асистенции, а Лејкерси во финалето не успеаа да го совладааат Бостон.

"Ние сме среќни што во нашиот тим имаме играч како што е Рони. Тој е млад, со многу енергија и се надевам дека ќе под обрачите ќе имаме голема помош од него особено под обрачите. Тој одлично одигра во финалето што пак беше доволна причина за да се одлучиме за него", изјавил потпретседателот на Голден Стеjт, Крис Мaлин.
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
nedoztw [A]
Модератор
Модератор
nedoztw [A]


Број на мислења : 452
Age : 32
Location : Macedonia
Registration date : 2007-11-24

NBA transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: NBA transfers   NBA transfers Icon_minitimeВто Jул 22, 2008 12:32 am

ОКЛАХОМА СИТИ ЗАПОЧНА СО ПРОМЕНИТЕ

"Тандер" е нивниот прекар

Иако с$ уште не се завршени сите правни обврски и не се потпишани документите, сепак Оклахома Ситу го обајви новиот прекар, Тандер.

Според блиски извори до управата на клубот сите интернет адреси биле променети. Од 10 јули новиот веб сајт на овој тим е "откцтхундребаскетбалл" или "откцтхундребаскетбалл.нет", а во најскоро време Сиетл Супер Соник се очекува целосно да го смена и да биде променет со друго име.

Целата работа околу измените на имиња започна откако судот одлучи тимот да се пресели од Кеј Арената, по што тимот мораше да се пресели во Оклахома.

Со оваа одлука не само што пропадна договорот на Арената во која играа, туку билетите кои беа предвреме откупени пропаднаа.

Инаку Оклахома Ситу го склучи новиот договор. Од пред неколку дена се засили со К.Џ. Мајелс, кој најверојатно ќе добие повеќе од 1.2 милиони долари.

Во 2005 година бекот беше избран на НБА драфтот како 34 играч, минатата сезона за 50 одиграни натпревари имаше просек од пет поени, 1.3 скока.
Вратете се на почетокот Go down
https://annihilation.macedonianforum.net/
Sponsored content

NBA transfers Empty
ПишувањеПредмет: Re: NBA transfers   NBA transfers Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
NBA transfers
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Transfers

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Annihilation Team :: Спорт :: Кошарка-
Отиди до: